sobota, 12 marca 2011

O K Ł A D K A
Autorka chciała, żeby okładka książki przedstawiała jabłko – tradycyjnie uznawane za zakazany owoc z Księgi Rodzaju. Symbolizuje on zakazaną miłość Belli i Edwarda.
Oto ona:
...
Zmierzch (ang. Twilight) – książka dla młodzieży o miłości wampira do nastolatki, autorstwa Stephenie Meyer, która została wydana w Polsce 1 stycznia 2007 roku. Jest to pierwsza część serii o tym samym tytule.Siedemnastoletnia Isabella Swan przeprowadza się ze słonecznego Phoenix do ponurego miasteczka Forks w deszczowym stanie Waszyngton, aby zamieszkać wraz ze swoim ojcem Charliem, komendantem miejscowej policji. Decyduje się na to, ponieważ jej matka Renée po raz drugi wyszła za mąż i chciałaby móc podróżować ze swoim nowym mężem Philem. Mimo iż w Phoenix Bella nigdy nie miała zbyt wielu przyjaciół ani zbytniego powodzenia, w Forks przykuwa uwagę większości uczniów i szybko zaprzyjaźnia się z niektórymi...
xddd

Nieziemsko piękna . . rodzina wampirów xD




Nie wiedział co myśli , wszystko ją przyciągało do niego . . .  Teraz , na niej wielkie nie bezpieczeństwo . . .
Zmierzch
Porywająca opowieść o Belli i Edwardzie . Opowieść łącząca cechy horroru , romansu i powieści o dojrzewaniu. Ten bloog poświęcony fun-om Zmierzchu , książek z sagi Zmierzch . <3